A doni hősökre emlékeztek Vásárhelyen
74 éve farkasordító hidegben indult a Don folyó mentén Vörös Hadsereg támadása, amely következtében odaveszett a magyar 2. hadsereg jelentős része. A kétszázezres haderőből mintegy 120 ezren nem tértek haza. Rájuk és közöttük a 133 hódmezővásárhelyi áldozatra is emlékeztek csütörtök délelőtt a vásárhelyi Hősök terén. Emlékező beszédében Dr. Miklós Péter történész, az Emlékpont intézményvezetője leszögezte: […]







